Bu yazımızda Facebook hesabını dondurmak isteyen ziyaretçilerimiz için Facebook hesap dondurma işlemini anlatacağız. Siz de bir süre profilinizi kullanmak istemiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı kolayca dondurabilirsiniz.

Facebook hesap dondurma nasıl yapılır?

Facebook yönetimi bir süreliğine profillerini kullanmak istemeyenler için bir bağlantı (link) oluşturmuştur. Hesabımızı bu linki kullanarak donduracağız. Bunun için ilk olarak bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan facebook.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle profilinize giriş yapın. Profilinize giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Facebook Hesap Dondurma Linki: https://www.facebook.com/deactivate/

Hesap dondurma linkine tıkladığınız zaman sistem sizden Facebook profilinizin şifresini isteyebilir. İsterse girin ve işleme devam edin. Bu aşamadan sonra karşınıza hesap dondurma sayfası çıkacak. Bu sayfada hesabımızı neden dondurduğumuzu yani ayrılma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor. Ziyaretçilerimize ayrılma nedeni olarak “Başka bir Facebook hesabım var.” seçeneğini öneriyoruz. Bu seçeneği seçtikten sonra sayfanın altındaki mavi renkli ‘Dondur’ düğmesine tıklayın. Böylelikle Facebook hesap dondurma işlemini tamamlamış olursunuz.

ÖNEMLİ: Hesabınızı dondurmadan önce giriş bilgilerinizi güvenli bir yere kaydetmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca hesabınızda tanımlı olan e-posta adresine ve telefon numarasına erişiminizi kaybetmeyin. Böylelikle hesabınızı tekrar açarken herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

Telefondan Facebook Hesap Dondurma İşlemi

Facebook hesabınızı cep telefonunuzdaki Facebook uygulamasından da dondurabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  1. Facebook uygulamasını açın.
  2. Hesap ayarları sayfasına girin.
  3. Genel sayfasını açın.
  4. Hesabı yönet sayfasına tıklayın.
  5. Dondur bağlantısına tıklayın.
  6. Ayrılma nedeninizi belirtin.

Bu adımlar esnasında sistem sizden hesabınızın şifresini isterse girin ve hesap dondurma işlemini tamamlayın. Böylelikle telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulaması üzerinden hesabınızı dondurmuş olursunuz.

Facebook Hesap Dondurma

Dondurulan Facebook hesabı nasıl açılır?

Dondurulan Facebook hesabını aktif hale getirmek çok kolaydır. Hesabınızı aktifleştirmek için yapmanız gereken tek şey Facebook profilinize giriş yapmaktır. Hesabınıza giriş yaptığınız anda Facebook’u kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu yazımızda Facebook hesap dondurma işlemini anlattık. Eğer hesabınızı dondurmak yerine silmek istiyorsanız, Facebook hesap silme bağlantısını tıklayarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Hesap dondurma ile ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir