Facebook, insanların birbiriyle iletişim kurduğu, fotoğraf ve video paylaşımı yaptığı bir platformdur. Facebook kullanıcılarının paylaşımları genellikle manevi değeri yüksek, hatırası olan paylaşımlardır. Bu nedenle insanlar profillerindeki paylaşımları kaybetmek istemiyorlar. Bu da Facebook hesap silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların elini kolunu bağlıyor. Bu problemin önüne geçmek için bu yazımızda Facebook hesap yedekleme işlemini anlatacağız.

Facebook hesap yedekleme nasıl yapılır?

Bu işleme başlayabilmeniz için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. İlk olarak bilgisayarınızdan veya telefonunuzun İnternet tarayıcısından Facebook hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ‘Genel Hesap Ayarları’ sayfasına girin.

Genel Hesap Ayarları Bağlantısı: https://www.facebook.com/settings

Genel hesap ayarları sayfasının altında “Facebook verilerinin kopyasını indir.” bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantıya tıklayın. Bu tıklama sonrasında bilgilerinizi indirebileceğiz sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfadaki mavi renkli “Dosya Oluştur”  düğmesine tıklayın ve yedekleme işlemini başlatın. Facebook profilinizin yedeği oluşturulduğunda sistem sizi e-postayla ve Facebook bildirimiyle haberdar edecek. Yedeklenen bilgilerinizi yedekleme sayfanızdaki “Mevcut Dosyalar” sekmesinden indirebilirsiniz.

Facebook Yedekleme Seçenekleri

Profilinizi yedeklerken tarih aralığı, format ve medya kalitesi seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz tarihler arasındaki profil verilerinizi kolayca yedekleyebilirsiniz. Eğer depolama alanı probleminiz yoksa medya kalitesini yüksek tutmanızda fayda var.

Facebook Hesap Yedekleme

Bu yazımızda Facebook hesap yedekleme işlemini anlattık. Hesabınızı yedeğini oluşturmak ve indirmekle ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Facebook Hesap Yedekleme

Facebook Hesap Yedekleme” üzerine bir düşünce

  • Şubat 8, 2019, 7:55 am
    Kalıcı bağlantı

    İyi günler bende “Facebook verilerinin kopyasını indir” seçeneği çıkmıyor. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir