Bu yazımızda Facebook kullanımına ara vermek isteyen üyeler için geçici Facebook hesap silme işlemini anlatacağız. Hesabınızı geçici olarak silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook hesabı geçici olarak nasıl silinir?

Facebook yönetimi hesabını geçici olarak silecek kullanıcılar için iki ayrı seçenek sunmaktadır. Kullanıcılar hesaplarını hem telefonlarından hem de bilgisayarlarından kolayca geçici olarak kapatabilirler. Biz kullanıcılara telefondan ve bilgisayardan hesap kapatma işlemini ayrı ayrı anlatacağız. Anlatmaya ilk olarak en kolay yöntem olan bilgisayardan hesap kapatma ile başlayacağız.

Bilgisayardan Geçici Olarak Facebook Hesap Silme ve Kapatma

Facebook bu yöntem için kullanıcılarına geçici hesap kapatma (dondurma) bağlantısı oluşturmuştur. Yani bu işlemi bilgisayarımızdan Facebook hesabımıza girerek yapacağız. İlk olarak bilgisayarınızdan Facebook profilinize giriş yapın ve aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Geçici Facebook Silme Linki: https://www.facebook.com/deactivate/

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra sistem sizden hesabınızın şifresini isteyebilir. İsterse girin ve işleme devam edin. İşleme devam ettiğinizde sizi “Hesabını dondurmak istediğinden emin misin?” başlıklı bir sayfa karşılayacak. Bu sayfadaki “Facebook’u kullanırken kendimi güvende hissetmiyorum.” seçeneğini işaretleyin. İşaretlemeden sonra sistem sizi vazgeçirmek için çeşitli öneriler sunacak. Açılan öneri penceresini ‘Kapat’ düğmesine tıklayarak kapatın. Ardından sayfanın en alt kısmına gelin ve mavi renkli ‘Dondur’ düğmesine tıklayın. Böylelikle Facebook hesabınızı geçici olarak kapatmış olursunuz.

NOT: İşlemi telefonunun İnternet tarayıcısıyla yapacak olan ziyaretçilerimiz bu başlık altındaki anlatımı uygulayabilir.

Geçici Olarak Facebook Hesap Silme ve Kapatma
Geçici olarak Facebook hesap silme işlemine ait ekran görüntüsü.

Telefondan Geçici Olarak Facebook Hesap Silme ve Kapatma

Facebook hesabınızı telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden de geçici olarak kapatabilirsiniz. Bunun için ilk olarak telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulamasını başlatın. Ardından uygulamanın hesap ayarları sayfasına girin. Ardından ‘Genel’ sayfasını açın. Genel sayfasında “Hesabı Yönet” sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayın ve açılan pencereden ‘Dondur’ bağlantısına tıklayın. Ardından şifrenizi girin ve işlemi tamamlayın. Böylelikle hesabınızı telefonunuzu kullanarak geçici olarak kapatmış olursunuz. İşlemi uygulama üzerinden yapmak istemeyen kullanıcılarımız yukarıdaki anlatımı uygulayabilirler.

Hesabını Geçici Olarak Kapatanlar İçin Hatırlatmalar

Yukarıdaki anlatımı uyguladınız ve Facebook’a ara verdiniz. Peki hesabınız nasıl aktif hale getireceksiniz? Bunun için yapmanız gereken tek şey kullanıcı adı ve şifrenizle Facebook’a giriş yapmaktır. Hesabınıza giriş yaptığınız anda profiliniz aktif hale gelecektir ve Facebook’u kullanmaya kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Bazı kullanıcılar uzun süren aralardan sonra giriş bilgilerini unutuyorlar. Bu sorunun önüne geçmek için aşağıdaki hatırlatmaları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

  1. Hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini güvenli bir yere kaydedin.
  2. Hesabınızın bağlı olduğu elektronik posta adresine erişiminizi kaybetmeyin.
  3. Hesabınızda tanımlı olan telefon numaranızı kullanmaya devam edin.

Bu üç hatırlatmayı dikkate alırsanız hesabınızı aktif hale getirirken herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

Bu yazımızda geçici olarak Facebook hesap silme işlemini anlattık. Hesabınızı silerken yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yorum formunu kullanırken imla kurallarına uymayı ve sorununuzun detaylandırmayı unutmayın.

Geçici Olarak Facebook Hesap Silme ve Kapatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir