Bu yazımızda Facebook hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen ziyaretçilerimiz için kalıcı Facebook hesap silme işlemini anlatacağız. İşleme başlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz ve hesabınızı kolayca silebilirsiniz.

Facebook kalıcı olarak nasıl silinir?

Facebook yönetimi hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kullanıcılar için bir bağlantı (link) oluşturmuştur. Yani işlemi uygulama üzerinden değil tarayıcı üzerinden yapmamız gerekiyor. Bu linki kullanabilmeniz için ilk olarak bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan facebook.com adresine giriş yapın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaparak profilinizi açın. Profilinizi açtıktan sonra aşağıdaki hesap silme linkine tıklayın.

Kalıcı Facebook Silme Linki: https://www.facebook.com/help/delete_account

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınız zaman sizi ‘Hesabımı Sil’ başlıklı bir pencere açılacaktır. Bu penceredeki mavi renkli hesap silme düğmesine tıklayın. Bu tıklama işlemi tamamlayacağınız ‘Hesabı Kalıcı Olarak Sil’ başlıklı son pencereye yönlendirecek. Bu penceredeki ilk alana hesabınızın şifresini girin. Ardından alttaki alana pencerede gördüğünüz güvenlik kodunu girin. Güvenlik kodu bazen çok zor okunabiliyor. Bu nedenle kodu okumakta zorlanırsanız, “Başka bir kod dene.” bağlantısına tıklayarak yeni bir kod oluşturun. Kodu ve şifreyi doğru bir şekilde girdikten sonra penceredeki ‘Tamam’ düğmesine tıklayın. Böylelikle kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemini tamamlamış olursunuz. Sildiğiniz hesabı nasıl kurtaracağınızı merak ediyorsanız aşağıda bağlantısını paylaştığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

TIKLA: SİLİNEN FACEBOOK HESABINI KURTARMA

Hesabını Kalıcı Olarak Silenler İçin Önemli Hususlar

Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme
Kalıcı olarak Facebook hesap silme işleminin son adımına ait ekran görüntüsü.

Facebook profilinizi kalıcı olarak sildiğiniz zaman profiliniz ve profilinize ait tüm veriler 14 gün boyunca sistem tarafından dondurulmuş vaziyette bekletilir. Bu süre zarfında hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak işlemi iptal edebilirsiniz. 14 günlük süre tamamlandığında hesabınız ve hesabınıza ait tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Kalıcı olarak silinen hesapları kurtarmak mümkün değildir. Eğer fikir değiştirme ihtimaliniz varsa, hesap kapatma sürecinde mağdur olmamak için Facebook hesabınıza bağlı olan e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza erişiminizi kaybetmeyin. Ayrıca profilinizin kullanıcı adı ve şifresini güvenli bir yere kaydedin. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi kaydettiğiniz alana sizden başkalarının erişemeyeceğinden emin olun. Böylelikle Facebook hesap silme işleminden vazgeçtiğiniz zaman hesabınıza giriş yaparken herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Hesabınızı silmekte kararlıysanız ve hesabınızdaki verileri toplu bir şekilde bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız hesabınızı silmeden önce ‘Genel Hesap Ayarları’ sayfasından profilinizin tam yedeğini talep edebilirsiniz. Tam yedeği bilgisayarınıza indirdikten sonra gönül rahatlığıyla hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Bu yazımızda kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemini anlattık. Hesabınızı silerken yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yorum formunu kullanırken probleminizi detaylarıyla anlatmayı ihmal etmeyin.

Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme ve Kapatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir