Bu yazımızda Facebook hesabını sildikten sonra hesabını geri getirmek isteyen ziyaretçilerimiz için silinen Facebook hesabını kurtarma işlemini anlatacağız. Hesabınızı kurtarmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Silinen Facebook hesabı nasıl kurtarılır?

Facebook yönetimi kullanıcılarına iki ayrı hesap silme seçeneği sunar. Kullanıcılar Facebook’ta hesaplarını hem kalıcı olarak hem de geçici olarak silebilirler. İki ayrı seçenek için iki ayrı kurtarma bilgisi mevcuttur. Bu nedenle hesap kurtarma işlemini kalıcı veya geçici silinen hesaplar için ayrı ayrı anlatacağız.

Kalıcı Olarak Silinen Facebook Hesabını Kurtarma

Facebook hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz, hesabınızı kurtarmak için acele etmelisiniz. Facebook yönetimi kalıcı olarak silinen hesapları iki hafta boyunca sisteminde saklar. Bu iki haftalık süre zarfında hesabınız başkaları tarafından görüntülenemez ve dondurulmuş vaziyette Facebook sunucularında bekletilir. İkinci haftanın sonunda hesabınız ve hesabınıza ait tüm veriler kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesapların da kurtarılması mümkün değildir. Eğer hesap silme işleminden sonra iki hafta geçmemişse hesabınıza giriş yaparak Facebook hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. İşlemi iptal ettikten sonra Facebook’u kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Geçici Olarak Silinen Facebook Hesabını Kurtarma

Geçici olarak hesap silme işlemi kullanıcılar arasında Facebook hesap dondurma olarak da bilinmektedir. Eğer hesabınızı geçici olarak kapattıysanız, hesabınızı aktif hale getirmek için kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profiliniz açılacaktır ve profilinize ait tüm veriler yüklenecektir. Yani profilinizi kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Facebook Hesap Kurtarma

Bu yazımızda Facebook hesap kurtarma işlemini anlattık. Eğer anlatılanları uygulamanıza rağmen hesabınızı aktif hale getiremediyseniz, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize sorununuzun detaylarını iletebilirsiniz. Yorum formunu kullanırken imla kurallarına uymayı ve sorununuzu detaylandırmayı lütfen unutmayın.

Silinen Facebook Hesabını Kurtarma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir